کاشی علیپور قابلیت پخش موسیقی دارد

مصریان باستان اولین کسانی بودند که با استفاده از خاک رس پخته شده در کوره کاشی درست کردند. بین النهرینی ها کاشی های سفالی و سرامیکی را معرفی کردند. چینی ها کاشی های چینی را توسعه دادند.

امروزه پرکاربردترین کاشی، کاشی علیپور است در ساخت و سازهای مسکونی با استفاده از سرامیک ساخته می شوند. اگرچه در ساخت کاشی از چوب پنبه، بتن، فلز، شیشه و مواد کامپوزیت نیز استفاده می شود. آنها برای جایگزینی آجرهای رنگی ساخته شده اند و به عنوان مواد پوششی در کف، سقف و پشت بام استفاده می شوند و هدف اصلی آنها تزئین است.

کاشی ها معمولاً قطعات مستطیلی (یا مربعی) نازک سرامیکی هستند. کاشی های سرامیکی و چینی مقرون به صرفه هستند و نسبت به کاشی های سنگ طبیعی (مانند سنگ مرمر، تخته سنگ و گرانیت) به نگهداری کمتری نیاز دارند. کاشی های سرامیکی و چینی هر دو برای کفپوش مناسب هستند.

کاشی و سرامیک به دلیل خاصیت ضدآب بودنشان در حمام و آشپزخانه قابل استفاده هستند. در مقابل، سنگ‌های طبیعی را می‌توان در فضاهایی که در معرض رطوبت زیاد قرار می‌دهند، به شرطی که سطح متخلخل آنها با استفاده از درزگیرهای مناسب آب‌بندی شود، استفاده کرد.

این کاشی‌ها نسبت به کاشی‌های سرامیکی استاندارد بادوام‌تر و متراکم‌تر هستند و میزان جذب آب آن‌ها کمتر از 0.5 درصد است. آنها با فشار دادن گرد و غبار خاک رس سفید مرطوب (6-8 درصد آب) تحت فشار بالا ساخته می شوند، به همین دلیل متراکم تر و دانه ریزتر هستند و در برابر لکه شدن، باکتری های آب و بو مقاوم هستند.

آنها نیازی به پرداخت، اپیلاسیون یا آب بندی ندارند، از این رو نگهداری و تمیز کردن آنها آسان است. آنها برای کفپوش حمام مناسب هستند. از آنجایی که آنها نسبت به کاشی های سرامیکی برتری دارند، گران تر هستند. آنها همچنین به صورت لعاب دار و در طرح های چوبی موجود هستند که شبیه کفپوش های چوبی طبیعی هستند.

اینها کاشی هایی هستند که از ترکیب تکه های کوچک تکه های رنگی مختلف سنگریزه، کاشی و شیشه، که معمولاً در دوغاب یا ملات قرار می گیرند، ساخته می شوند و طرحی متنوع را تشکیل می دهند.

اینها بلوکهای بتنی هستند که از همه کاشیها ارزانترین هستند، همچنین می توان آنها را مستقیماً روی زمین صاف گذاشت. آنها عمدتا از نوع اینترلاک هستند که در صورت آسیب به راحتی قابل تعویض هستند. آنها بیشتر برای مسیرها و پاسیوها مناسب هستند.