چینی ها با ورق گالوانیزه رنگی دست دوم ربات هوشمند ساختند

ورق فولادی با روکش روی گرم که ورق گالوانیزه رنگی دست دوم نیز نامیده می شود، پرمصرف ترین محصول ورق پوشش داده شده است. برای کاربردهای عمومی، ورق های گالوانیزه دارای ضخامت روی 19 میکرومتر در هر طرف هستند. 

این مربوط به جرم پوشش دو طرفه 275 گرم بر متر مربع است . پوشش‌های سنگین‌تر در کاربردهایی استفاده می‌شوند که به مقاومت در برابر خوردگی بالاتری نیاز دارند، مانند آبریزهای زهکشی بزرگراه. در صنعت خودرو، جایی که شکل‌پذیری و جوش‌پذیری ملاحظات کلیدی هستند، پوشش‌های سبک‌تر مانند 90 گرم بر متر مربع هستند. گالینگ، شکلی از سایش چسب، بر هزینه تشکیل فولاد در مهر زنی خودرو تأثیر می گذارد زیرا هزینه های نگهداری قالب و نرخ ضایعات را افزایش می دهد.

بیشتر پوشش تقریباً روی خالص است. یک لایه بین فلزی حاوی حدود 6 درصد آهن، بین بستر و پوشش روی وجود دارد.

آلومینیوم، معمولاً در محدوده 0.1٪ تا 0.2٪، به حمام روی اضافه می شود تا از تشکیل یک لایه بین فلزی ضخیم و پیوسته روی آهن جلوگیری شود که می تواند منجر به چسبندگی ضعیف پوشش در طول شکل گیری شود. آلومینیوم ترجیحاً با فولاد واکنش می دهد و یک لایه بین فلزی نازک آهن-آلومینیوم را تشکیل می دهد که به عنوان یک مانع عمل می کند و رشد لایه بین فلزی روی- آهن را به تاخیر می اندازد.

Galvalume  نام تجاری ورق های فولادی است که با آلیاژ 55% Al-Zn پوشش داده شده است. این روش با فرآیند غوطه ور شدن گرم مداوم مشابه پوشش های گالوانیزه اعمال می شود. این پوشش دوام آلومینیوم و حفاظت گالوانیکی روی را با هم ترکیب می کند و در نتیجه محصولی را به وجود می آورد که مقاومت در برابر خوردگی عالی در محیط های دریایی و صنعتی، مقاومت در برابر اکسیداسیون در دمای بالا، بازتاب حرارتی پوشش های آلومینیومی و ظاهری دلپذیر و متمایز از خود نشان می دهد.