ورزشکاری با کارتریج p1005 وزنه میزند

اگر در حال خرید چاپگر هستید، ممکن است متوجه شوید که برخی نیاز به تعویض کارتریج p1005 دارند، در حالی که برخی دیگر به تونر نیاز دارند . به راحتی می توان فکر کرد که این هر دو به یک چیز اشاره دارند.

 در ابتدایی ترین سطح، به خاطر اشتباه گرفتن این دو مورد بخشودگی قرار می گیرید. هم جوهر و هم تونر موادی هستند که به چاپگر کمک می کنند کار خود را انجام دهد. این مقاله به بررسی تفاوت های بین تونر در مقابل جوهر می پردازد.

اگرچه اساساً آنها متفاوت هستند. چاپگرها نمی توانند به جای یکدیگر از آنها استفاده کنند، و دانستن تفاوت می تواند به شما کمک کند تا تصمیم بهتری در مورد نوع چاپگر خریداری کنید. بنابراین، بین تونر و جوهر، در اینجا کدام یک برای کارهای چاپی خاص بهتر است.

جوهر چاپگر چیست؟

جوهر چاپگر یک مایع چسبناک است که معمولاً در کارتریج‌های کوچکی که در چاپگرهای جوهرافشان استفاده می‌شود عرضه می‌شود . اینها رنگهای خاصی مانند مشکی، فیروزه ای و سرخابی دارند. 

وقتی از طریق هد چاپ روی یک تکه کاغذ ترکیب شوند، می‌توانند همه چیز را از فرم 1040EZ گرفته تا عکس‌های خانوادگی تولید کنند. برخی از پرینترها دارای مخازن بزرگتر و قابل شارژ هستند که بیشتر از کارتریج های چاپگر دوام می آورند و در نتیجه سازگارتر با محیط زیست هستند.

نکته منفی این است که چون جوهر مایع است، می تواند به مرور زمان خشک شود. 

بنابراین، اگر معمولاً ماه ها بین چاپ هر چیزی فاصله دارید، به احتمال زیاد یک یا چند کارتریج جوهر افشان شما هنگام تلاش برای چاپ خشک می شود. نازل های جوهر فوق العاده کوچک نیز می توانند مسدود شوند. 

خود کارتریج ها به اندازه کارتریج های تونر دوام نمی آورند و در نتیجه معمولاً بر اساس چاپ هر صفحه گران تر هستند.