قرص ماشین لباسشویی فیری می تواند ماشین لباسشویی خراب شما را درست کند

مواد شوینده وظیفه اصلی حذف کثیفی، چربی و سایر ناخالصی های چسبیده به پارچه را دارد. قرص ماشین لباسشویی فیری بهترین شوینده دارای ترکیبات مختلفی است که مناسب ترین محصول شوینده است.

سنگ بنای تمام شوینده های لباسشویی ترکیب دقیق موادی به نام سورفکتانت ها، نرم کننده های آب و آنزیم ها است.

سورفکتانت‌ها به راحتی مهم‌ترین ماده یک شوینده هستند، اگرچه تمیز کردن کامل پارچه‌ها به مقدار زیادی بیشتر از این سورفکتانت‌ها نیاز دارد.

این ترکیب شیمیایی به سورفکتانت‌ها اجازه می‌دهد دو کار را در لباس‌شویی انجام دهند: انتهای آبگریز مولکول به ذرات چرب روی پارچه می‌چسبد در حالی که مولکول‌های آبدوست به مولکول‌های آب اطراف می‌چسبند.

هم زدن در ماشین لباسشویی باعث می شود که مولکول های آب – که اکنون به انتهای آبدوست سورفکتانت ها متصل شده اند سورفکتانت ها و گریس متصل به انتهای آبگریز زنجیره مولکول سورفاکتانت را بکشند. آنزیم ها ترکیبی از مواد شیمیایی فعال هستند که به جدا شدن لکه ها کمک می کنند.

انواع مختلف آنزیم ها انواع مختلفی از لکه ها را هدف قرار می دهند: پروتئازها برای لکه های مبتنی بر پروتئین، آمیلازها برای نشاسته و لیپازها برای گریس.

آب و سورفکتانت‌ها به تنهایی می‌توانند کارهای زیادی انجام دهند، از این رو آنزیم‌ها، که معمولاً ترکیبی از دو یا هر سه نوع در اکثر مارک‌های شوینده هستند، لکه‌ها را به ذرات کوچک‌تری تجزیه می‌کنند که سورفکتانت‌ها می‌توانند به آن بچسبند و به طور موثری از الیاف پارچه خارج شوند.

تهویه کننده های آب به گونه ای طراحی شده اند که آب را برای شستشو مناسب می کنند. آب از سرچشمه، مواد معدنی مختلف، گچ و فلزات خاص را از جمله در طول مسیر به سمت شیر ​​می‌گیرد.

در حالی که این نوع آب – همچنین به عنوان آب سخت شناخته می شود – به دلیل ترکیبات منیزیم و کلسیم قابل توجهی که دارد برای نوشیدن عالی است، این عناصر دقیق در آب سخت با عملکرد پاک کنندگی سورفکتانت ها تداخل می کنند و آنها را کمتر موثر می کنند و تغییر رنگ ناخوشایندی روی پارچه می گذارند.

نرم‌کننده‌های آب موجود در مواد شوینده، این مواد معدنی و فلزات را جذب و به هم متصل می‌کنند تا سورفکتانت بتواند بدون هیچ دخالتی کار خود را انجام دهد. بنابراین، آب سخت به دستگاه های تهویه کننده آب بیشتری نیاز دارد تا موثرتر کار کند.

به طور سنتی، شوینده ها از سدیم تری فسفات، یک ماده شیمیایی طبیعی، به عنوان نرم کننده آب استفاده می کنند. با این حال، تری فسفات سدیم باعث رشد بیش از حد جلبک می شود که رودخانه ها را خفه می کند.

سایر عناصر موجود در مواد شوینده لباس شامل عطر، پراکسید یا سفید کننده است که به دلیل خاصیت ضد عفونی کنندگی و همچنین برای از بین بردن لکه ها با شکستن پیوندهای رنگ در پارچه معروف است