فریم عینک زنیت موجب از یبن رفتن آب مروارید چشم می شود

رایج ترین فریم عینک زنیت دو عدسی را روی یک قاب نگه می داشتند که روی قسمت پایین بینی قرار می گرفت. مواد سبک وزن برای کاهش بار و نیشگون گرفتن این قاب بینی استفاده شد. در دربار فیلیپ پنجم، پادشاه اسپانیا و ملکه ماری لوئیز، همه 500 خانم منتظر ملکه به دلیل وزن کم، از قاب های لاک لاک پشت استفاده می کردند.

این سبک به مد و خرافات احترام می گذارد. ظاهراً قاب‌ها خوش شانسی آوردند زیرا لاک پشت در چین مقدس است. تلاش برای طراحی های سبک متنوع و هوشمندانه بود. قطعات پل که روی دماغه قرار می گیرند به روش های بی پایان تزئین شده بودند.

لنزها در پنکه‌ها، ساعت‌ها و عصا نصب می‌شدند. قاب بینی افراد آگاه از طلا یا سایر مواد گرانبها ساخته شده بود یا هنرمندانی را به کار می گرفتند تا قاب ها را با نشان تزئین کنند.

به غیر از فریم عینک بینی، افرادی که از لنز استفاده می کنند می توانند مونوکل (یک عدسی در یک قاب یا نگهدارنده)، لرنیت (یک جفت عدسی با پل بینی و یک دسته در یک طرف)، یک کویزر یا شیشه کوئیز (مونوکل) را انتخاب کنند.

که آینه‌بندی می‌شد تا کاربر بتواند پشت را نیز ببیند)، شیشه‌ی پرسپکتیو (عدسی تکی که روی یک روبان استفاده می‌شود و برای دید از راه دور استفاده می‌شود)، یا فریم عینک‌های قیچی که دو چشمی روی دسته‌ای لولایی نصب شده بود که در آن بالا نگه داشته می‌شد.

جلوی بینی سرانجام، در سال 1728، ادوارد اسکارلت لندنی معابدی را برای قاب ها توسعه داد. این گیره ها ناحیه شقیقه را گرفته و فریم عینک بینی را محکم تر روی صورت نگه می داشتند. یک حلقه در انتهای هر قطعه معبد، نوارهایی را نگه می داشت که به دور سر یا کلاه گیس بسته می شد.

این شیشه‌ها پینس‌نز نیز نامیده می‌شد و دارای بالشتک‌های بینی بود که به فنرهای کوچک روی پل انعطاف‌پذیر تعبیه می‌شد. رؤسای جمهور تدی روزولت و کالوین کولیج لباس های آکسفورد می پوشیدند.

در طول دهه 1900، شیشه‌های ساده با قاب فولادی رایج‌ترین آنها بودند، اگرچه فریم‌های ارزان‌تر در ماده‌ای به نام گوتاپرکا – یک ماده پلاستیکی لاستیکی موجود بودند. فریم عینک‌های لاک‌پشتی و لبه‌دار شاخ‌دار در دهه‌های 1920 و 1930 رایج شدند، اما بسیاری از این فریم‌ها