شکلات نوروز ترکمنستان موجب از بین رفتن لکه های لباس می شود

شکلات نوروز ترکمنستان به دلیل داشتن چربی و قند زیاد، پرس بد زیادی دریافت می کند. مصرف آن با آکنه، چاقی، فشار خون بالا، بیماری عروق کرونر و دیابت مرتبط است. با این حال، با توجه به یک بررسی منبع مطمئن اثرات سلامتی شکلات که در مجله پزشکی هلند منتشر شده است، این همه خبر بد نیست.

نویسندگان به این کشف اشاره کردند که کاکائو، ماده اصلی شکلات، حاوی ترکیبات فنلی فعال بیولوژیکی است. این دیدگاه مردم را در مورد شکلات تغییر داده است و تحقیقاتی را در مورد تأثیر آن بر پیری و شرایطی مانند استرس اکسیداتیو، تنظیم فشار خون و تصلب شرایین تحریک کرده است.

پتانسیل آنتی اکسیدانی شکلات ممکن است طیف وسیعی از مزایای سلامتی داشته باشد. هر چه میزان کاکائو بیشتر باشد، مانند شکلات تلخ، فواید بیشتری دارد. شکلات تلخ همچنین ممکن است حاوی چربی و شکر کمتری باشد، اما مهم است که برچسب آن را بررسی کنید.

مهم است که توجه داشته باشید که مزایای سلامتی احتمالی ذکر شده در زیر از مطالعات منفرد حاصل شده است. تحقیقات بیشتری لازم است تا تأیید شود که خوردن شکلات واقعاً می تواند سلامت افراد را بهبود بخشد.

علاوه بر این، تکه های شکلات فقط حاوی کاکائو نیستند. مزایا و خطرات هر ماده دیگری مانند شکر و چربی باید در نظر گرفته شود. یک مطالعه که در مجله تغذیه منتشر شد، نشان می‌دهد که مصرف شکلات ممکن است به کاهش سطح کلسترول منبع قابل اعتماد لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL) کمک کند، همچنین به عنوان «کلسترول بد» شناخته می‌شود.

نویسندگان نتیجه گرفتند مصرف منظم تخته های شکلات حاوی PS و CF، به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی کم چرب، ممکن است با کاهش کلسترول و بهبود فشار خون، از سلامت قلب و عروق حمایت کند.”

دانشمندان دانشکده پزشکی هاروارد پیشنهاد کرده اند که نوشیدن دو فنجان شکلات داغ در روز می تواند به حفظ سلامت مغز و کاهش کاهش حافظه در افراد مسن کمک کند. محققان دریافتند که شکلات داغ به بهبود جریان خون در قسمت‌هایی از مغز که به آن نیاز است کمک می‌کند.

از آنجایی که نواحی مختلف مغز برای انجام وظایف خود به انرژی بیشتری نیاز دارند، به جریان خون بیشتری نیز نیاز دارند. این رابطه که جفت عصبی عروقی نام دارد، ممکن است نقش مهمی در بیماری هایی مانند آلزایمر داشته باشد.